3 CAPS GASSIN_2019 / SP5
Pl
NOM
PRENOM
TEAM
Cat
Tps
1
NICOLAI
Florian
Canyon-factory-enduro-team
SEH
00:03:32
2
VIDAL
Antoine
Commencal-vallnord-enduro
JUH
00:03:34
3
BOUCHEROT
Tanguy
Us-cagnes
SEH
00:03:37
3
CURE
Alexandre
Miranda-racing-team
SEH
00:03:37
3
DAPRELA
Thibaut
Us-cagnes-vtt
JUH
00:03:37
6
GARANGER
Arnaud
Allzoneteam-by-workshop
SEH
00:03:38
7
LEES
Elliot
Uscagnes
SEH
00:03:39
8
GENA
Remy
Uc-monaco
SEH
00:03:40
9
MIQUEL
Kevin
Sunn-enduro-team
SEH
00:03:41
10
JEANDEL
Louis
V.c.aubussonnais
SEH
00:03:42
11
VIGE
Gaetan
Cube-global-squad
SEH
00:03:43
11
KAUX
Marin
Ac-gassinois
JUH
00:03:43
11
TRABAC
Theotim
Commencal-vallnord-enduro-team
SEH
00:03:43
14
TRABAC
Elliot
Scott-sr-suntour-enduro-team
SEH
00:03:44
15
FAUVELET
Clement
Mncas-vip-bikes
SEH
00:03:46
16
PRUNET
Cedric
Mia-juh-ibis-race-company
JUH
00:03:47
16
BENOIT
Clement
Ethirteen-urge-bp-enduro-team
SEH
00:03:47
16
PIGEON
Hugo
Scott-sr-suntour
SEH
00:03:47
19
DUPIN
Gaetan
Vttluberon
SEH
00:03:48
20
RIBIERE
Hugo
Amslfrejus
SEH
00:03:49
20
MILLE
Thimote
Mia-juh-ibis-race-compagny
JUH
00:03:49
20
DEKEYSER
Maxime
Passion-vtt-cyclic
SEH
00:03:49
20
GARCIN
Johan
Bmx-puget-ville
JUH
00:03:49
20
BLENGINI
Loris
Ac-gassinois
SEH
00:03:49
25
BRAUD
Simon
Us-cagnes
SEH
00:03:50
26
PIAZZON
Loic
Team-ktm-kenny
SEH
00:03:51
27
CHAUVET
Benoit
SEH
00:03:52
27
JOSSELIN
Hugo
Us-cagnes-vtt-fd-cycling
SEH
00:03:52
27
ESCUDIER
Thomas
Atac-orbea-endur-audois
SEH
00:03:52
30
LACHEMI
Arthur
Amslf-vvt-frejus-pole-enduro
JUH
00:03:54
30
LEYRIS
Alexis
Freeman-team
SEH
00:03:54
32
DUJARDIN
Pierre
L-atelier-du-cycle-transition-ccvence
JUH
00:03:55
32
EL MAZZOUJI
Iliann
Team-xtrem-luberon
SEH
00:03:55
32
SAIBI
Lois
Amsl-frejus
SEH
00:03:55
32
DECUGIS
Thomas
Aix-enduro-ajp
SEH
00:03:55
36
MORRA
Gwenael
Vc-moyenne-durance
SEH
00:03:56
36
ICARDO
Alexis
Team-oxybike-mondraker-metropole-nice-cote-d-azur
CAH
00:03:56
36
CAVARD
Enzo
Team-xtrem-luberon
JUH
00:03:56
39
DESBOEUF
Theo
St-pons-vtt
SEH
00:03:57
39
GERMAN
Thomas
Allzone-team
SEH
00:03:57
39
BERTINI
Lisandru
Team-pivot-supertour
CAH
00:03:57
42
GARCIA
Anthony
Vieux-cochons-seillonnais
SEH
00:03:59
42
LEMPERNESSE
Thomas
Jpa-enduro
JUH
00:03:59
42
SAVARY
Kevin
X-trem-luberon
SEH
00:03:59
42
BINET
Tom
Amslf
CAH
00:03:59
46
JULIAN
Thibaut
Team-cso-millau-aveyron
JUH
00:04:00
47
VANDELET
Alexandre
Pole-enduro-frejus
CAH
00:04:01
47
UBASSY
Thomas
Vtt-passion-venelles
JUH
00:04:01
47
LAPRAYE
Thomas
Veloproshop-by-max-perf
JUH
00:04:01
47
MORRO
Maxime
Vc-spiripontain
CAH
00:04:01
51
DESHAIES
Baptiste
Mtb-plan-d-aups-vtt-sainte-baume
JUH
00:04:02
51
PIERCY
Jack
Amsl-frejus-vtt
CAH
00:04:02
51
SOLLIET
Laurent
Us-cagnes
SEH
00:04:02
51
ROBERT
Elie
Vttluberon
SEH
00:04:02
55
HAULET
Vincent
Hastag-soudebaltringue
M1H
00:04:04
55
SUAU
Florian
Team-jpa
SEH
00:04:04
55
ATZORI
Paul
Mondraker-ro-sanary
SEH
00:04:04
55
SOUMAIRE
Clement
Passion-vtt-venelles
SEH
00:04:04
59
WAGNER
Aurel
Luberonbikeshop
JUH
00:04:06
59
ZURETTI
Dorian
Vtt-rando-04-gallardo-bike-shop
SEH
00:04:06
61
BOURE
Louis
Bmx-ste-victoire
SEH
00:04:07
61
GIRONDE
Mael
Mtb-martigues-drag-bicycle
CAH
00:04:07
63
DECUGIS
Clement
Aix-enduro-ajp
SEH
00:04:08
64
BERNARDI
Benjamin
Team-vtt-vca-enduro
SEH
00:04:09
64
GOURGEON
Yannis
Authentic-bicycle-shop-vtt-saint-baume
JUH
00:04:09
64
MATHIEU
Theo
Vtt-rando-04
CAH
00:04:09
67
CARROUE
Brice
Antibes-cycles-occa
SEH
00:04:10
67
DOZE
Gilles
Aix-enduro-ajp
M2H
00:04:10
67
BOTREL
Kelvin
Lachtouteam-bike-and-ride
CAH
00:04:10
70
GOEFFIC
Franck
St-pons-vtt-gemenos
M1H
00:04:11
71
SERVAT
Christophe
Occv-draguignan
M1H
00:04:12
71
G0SSARD
David
Frc Vtt
SEH
00:04:12
71
REGARD
Thomas
Cap-vtt-enduro-la-ciotat
SEH
00:04:12
71
LECOURT
Theo
Cap-vtt-enduro-la-ciotat
CAH
00:04:12
71
BON
Owen
St-pons-vtt-gemenos
SEH
00:04:12
76
CHABERT
Christophe
Aix-enduro-ajp
SEH
00:04:13
76
BERNAD
Enzo
Freeman-team
CAH
00:04:13
78
AUDIBERT
Marius
Tribal-sport-gemenos
CAH
00:04:14
78
PEREZ
Enzo
Pole-enduro-frejus
CAH
00:04:14
78
CHATELAIN
Arnaud
Club-des-sports-de-la-clusaz
SEH
00:04:14
81
LORNAC
Mathieu
Bmx-cagnes-sur-mer
SEH
00:04:15
81
COURMES
Tristan
Bunny-hop-clup
SEH
00:04:15
81
MICELI
Yann
Tribal-sport-gemenos
CAH
00:04:15
84
ARNAUD
Nans
Vtt-rando-04
CAH
00:04:16
84
SAHARAOUI
Mohamed
Cyclo-club-lascours
M1H
00:04:16
84
EL MAZZOUJI
Ghais
JUH
00:04:16
87
ROTABULO
Ulysse
Ajp
SEH
00:04:17
87
MOURET
Julien
Grimaud-d-raill-band
SEH
00:04:17
87
GUERIN
Cedric
V.v.-savignolais
SEH
00:04:17
90
FAUVELET
Julien
Mncas-oxybike
SEH
00:04:18
90
CHARMOILLE
Benoit
Bmx-dracenois
SEH
00:04:18
90
GALLEAN
Chloe
Lapierre
F
00:04:18
90
CLAVEL
Celian
Passion-vtt-venelles
SEH
00:04:18
90
REBULL
Richard
SEH
00:04:18
95
PEREZ
Julian
SEH
00:04:19
95
BOURDELY
Theo
Cesar-bike
CAH
00:04:19
97
CAYOL
Christian
Team-xtrem-luberon
M2H
00:04:20
97
SALIOU
Loic
Passion-vtt-venelles
SEH
00:04:20
99
MAHE
Axel
Bmx-ste-victoire
JUH
00:04:21
99
ROL
Samuel
Cv-pernes
SEH
00:04:21
101
FAYET
Alexis
Forcal-crew
CAH
00:04:22
102
PERRIN
Ludovic
Chom-n-ride
M1H
00:04:23
102
BRAJON
Nathan
Freeman-team
JUH
00:04:23
102
HOFFER
Adrien
Ccvence-horizon-mtb.com
SEH
00:04:23
105
REVEL
Tom
Cso-millau
CAH
00:04:24
105
VALVERDE
Stephane
Aix-ajp
M1H
00:04:24
105
RAMBEAU
Pascal
Cyclo-club-lascours
M1H
00:04:24
108
CERQUEIRA
Jean philippe
M1H
00:04:25
108
BARBERIN
Theo
Team-greoux-bike
SEH
00:04:25
108
FROUIN
Quentin
Roc-evasion
SEH
00:04:25
108
CHABAS
Jean michel
Club-pjpc-gap
M2H
00:04:25
108
MUSETTI
Geoffrey
Uc-monaco
SEH
00:04:25
113
BLANC
Sebastien
Gaporidingcrew
SEH
00:04:26
113
SILVESTRE DE FERRON
Stanislas
Aix-enduro-ajp
SEH
00:04:26
115
REY
Charlotte
Ac-gassinois
F
00:04:27
115
GENTY
Nicolas
Hohokam-bike-shop
SEH
00:04:27
117
CIGANA
Severine
Massilia-bike-system
F
00:04:28
117
RUSTON
Robin
Amslf-frejus
SEH
00:04:28
117
COTE
Antoine
Vtt-luberon
CAH
00:04:28
117
REVERCHON
Andrei
Cap-vtt-enduro-la-ciotat
JUH
00:04:28
117
CONSTANT
Nicolas
Us-cagnes-vtt
CAH
00:04:28
122
DOFF
Mathieu
V.t.t.rando-04-digne-les-bains
CAH
00:04:29
122
GIORDANENGO
Alexandre
Cc-vence
JUH
00:04:29
122
PROTEAU
Esteban
Acg
CAH
00:04:29
122
DUVERT
Julie
Ibis-cycles
F
00:04:29
122
TILDSLEY
Oliver
Calvisson-vtt
CAH
00:04:29
127
VACOSSIN
Dany
Brussieu
SEH
00:04:30
127
SAEZ
Lionel
SEH
00:04:30
127
LE GARREC
Christophe
Massilia-bike-lapierre
M2H
00:04:30
127
COZIC
Arthur
Vtt-st-pons
SEH
00:04:30
127
DAVID
Robin
Amsl-frejus-vtt
CAH
00:04:30
127
BRELIERE
Kylian
Xtrem-luberon
JUH
00:04:30
133
VILLA
Pierre louis
SEH
00:04:31
133
DO ROSARIO
John
Grimaud-d-raill-band
M1H
00:04:31
133
CHAUMARD
Bastien
SEH
00:04:31
136
MARCHAND VUILLON
Achille
CAH
00:04:32
137
PAPAZIAN
Romain
St-pons-vtt
SEH
00:04:33
137
GRENIER
Xavier
SEH
00:04:33
137
VIOT
Mateo
Team-greoux-bike
JUH
00:04:33
137
DUBOIS
Maxence
Les-chiens-rouges-vtt
CAH
00:04:33
141
ORSELLY
Regis
Us-cagnes
SEH
00:04:35
141
BERGEL
Gabin
CAH
00:04:35
141
FRISON
Romain
Pjpc
SEH
00:04:35
141
MAINIL
Matthieu
Cyclo-club-lascours
SEH
00:04:35
141
DURAND
Valentin
Team-greoux-bike
CAH
00:04:35
141
ZINS
Gregory
Team-dam-boum
M1H
00:04:35
147
SANSO
Bruno
La-roue-libre-dracenoise
SEH
00:04:36
147
GOURMELEN
Gael
Us-cagnes-bmx
M1H
00:04:36
149
VALETTE
Mathis
Oppidum-bike
CAH
00:04:37
149
LOY
Jerome
Bike-bel-air
M1H
00:04:37
149
HERMANT
Jules
Vtt-rando-04
CAH
00:04:37
149
PICCA MANSUY
Robin
Team-xtrem-luberon
JUH
00:04:37
153
RIBERO
Logan
Amsl-frejus-vtt
CAH
00:04:38
153
MONTULET
Maxime
Vtt-luberon
JUH
00:04:38
153
PIERRINI
Leona
Frc-vtt-st.vallier-cycles-omega
F
00:04:38
156
MIGNOTON
Samuel
Aoma
M1H
00:04:39
156
GARANGER
Franck
Allzoneteam-by-workshop
M2H
00:04:39
156
MONTOYA
Frederic
Ride-m-bike
M1H
00:04:39
156
LECOURT
Stephane
Cap-vtt-enduro-la-ciotat
M2H
00:04:39
156
GASTALDI
Florent
Amsl-frejus
M1H
00:04:39
161
BURRI
Ugo
Vtt-rando-04
JUH
00:04:40
161
MARTIN
Maxime
Individuel
SEH
00:04:40
163
COLOMBIER
Clement
Aix-enduro-ajp
SEH
00:04:41
163
LE FLOCH
Hugo
Ac-gassinois
SEH
00:04:41
163
GRENIE
Damien
Cycles-center-croroisteam
SEH
00:04:41
163
BELLON
Jeremy
Cap-vtt-enduro-la-ciotat
JUH
00:04:41
167
LEGIER
Pierre
Tribal-sport
SEH
00:04:42
167
MORGENSTERN
Yoan
Gardanne-velo
SEH
00:04:42
167
BITNER
Elliot
Cesar-bike
CAH
00:04:42
170
BARNAVOL
Jeremy
Team-greoux-bike
SEH
00:04:43
170
DAPRELA
Regis
Us-cagnes-vtt
M1H
00:04:43
170
HUMBERT
Mathis
Ac-gassin
JUH
00:04:43
170
BERTARINI
Theo
Us-cagnes
M2H
00:04:43
170
KLOTZ
Emile
Vtt-rando-04
CAH
00:04:43
175
DONAU FEYFEUX
Thomas
Oppidum-bike
JUH
00:04:44
175
MIROUX
David
Tribal-sport-gemenos
M1H
00:04:44
177
GARCIA
Thomas
SEH
00:04:46
177
MORA
Clement
Rider-bike-crc
CAH
00:04:46
177
VALINI
Phillipe
Vtt-sport-mandelieu
SEH
00:04:46
177
SCHWARTZ
Gregoire
Bbac
SEH
00:04:46
177
SANCHEZ
Jonathan
Pivot-cycles-france
SEH
00:04:46
182
CANCEL
Christophe
Cyclo-club-lascours
M1H
00:04:47
182
GUES
Cyrille
Cro-rois-team
M1H
00:04:47
182
CHAUDET
Julien
SEH
00:04:47
182
LE BARON RAMEL
Tom
Cesarbike
JUH
00:04:47
182
GAMBIER
Guillaume
Us-cagnes
SEH
00:04:47
187
FOSSET
Alexis
Tribal-sport-velo-evasion
JUH
00:04:48
188
DUFAUD
Thomas
Hohokam-bikeshop-pivot
SEH
00:04:49
189
DELEST
Agnes
Us-cagnes-vtt
F
00:04:50
189
VERRIELE
Dominique
Cesar-bike
M1H
00:04:50
189
LEMESNAGER
Victor
Aix-enduro-ajp
SEH
00:04:50
192
PERI
Frederic
SEH
00:04:51
192
PONCET
Didier
La-roue-libre-dracenoise
M1H
00:04:51
194
FOUILLAND
Romain
Tram-ajp-aix-enduro
SEH
00:04:52
195
BOUTOILLE
Celian
Cesar-bike
CAH
00:04:53
196
COUDRE
Rodolphe
Papy-riders
SEH
00:04:54
196
LASSUS
Christophe
Team-extreme-bike-marseille
M1H
00:04:54
198
CONSTANTINOFF
Clement
Vtt-rando-04
SEH
00:04:56
198
MARTIN CHAMOIN
Remy
SEH
00:04:56
200
RAMEL
Christian
Aoma
M1H
00:04:57
200
FLURIAN
Thibault
Rider-bike-crc
SEH
00:04:57
202
DEBRET
Erwan
Ride4fun
SEH
00:04:58
202
VANESSE
Thomas
SEH
00:04:58
202
DO ROSARIO
Ted
Grimaud-d-raill-band
SEH
00:04:58
205
BLESSON
Remi
Choc-epic
SEH
00:04:59
205
ANDREU
Hugo
Mtb-martigues
JUH
00:04:59
207
LEYGNAT
Eric
Aix-enduro-ajp
M2H
00:05:00
208
CALIMODIO
Valentin
Ecm
JUH
00:05:01
208
FRESSOZ
Pierre
Pof
M1H
00:05:01
208
GOZZI
Tina
Us-cagnes-vtt
F
00:05:01
208
GOSS
Yann
Vtt-sport-mandelieu
JUH
00:05:01
212
DURAND
Amaury
Intense-lub
SEH
00:05:02
212
LOPES
Clement
Connections-cyclo-club
SEH
00:05:02
212
BORHO
Mathieu
M1H
00:05:02
215
CALIMODIO
Stephane
M1H
00:05:03
215
DE HARO
Wilfried
Grimaud-d-raill-band
SEH
00:05:03
217
DENARO
Tiziano
Ardbike
CAH
00:05:04
218
BACONNIER
Yannis
Cesar-bike
SEH
00:05:05
219
CAILLET
Jordan
SEH
00:05:06
219
SALZARD
Gauthier
Entente-cycliste-tarascon
JUH
00:05:06
221
VUAILLE
Christophe
M1H
00:05:07
222
ORSELLY
Vincent
Us-cagnes
SEH
00:05:08
222
GARLENC
Louis
Roc-evasion
JUH
00:05:08
224
ARTAUD
Joan
Vtt-sainte-baume
CAH
00:05:10
224
TAILLEZ
Theo
Mycycles-carces
CAH
00:05:10
226
SALZARD
Olivier
Connectic-cyclo-club
M1H
00:05:11
226
LATIL
Olivier
Les-vieux-cochons-seillonnais
SEH
00:05:11
226
LEFEBVRE
David
Space-riders
M1H
00:05:11
229
RAJAUT
Quentin
SEH
00:05:12
229
NAPOLITANO
Simon
Velo-vert-flayoscais
CAH
00:05:12
229
VITALIS
Regis
Brake-for-nobody
M2H
00:05:12
232
CORDIER
Pascal
Grimaud-d-raill-band
M1H
00:05:13
232
VILLA
Jean remy
SEH
00:05:13
232
MALEN
Nicolas
Club-ccc
SEH
00:05:13
232
LAMBERT
Ronan
Les-chiens-rouges-vtt
SEH
00:05:13
236
PHILIPPON
Jeremy
SEH
00:05:14
237
BOUISSON
Christophe
SEH
00:05:15
238
DAME
Gerard
Team-dam-boum
M2H
00:05:16
238
ISPA
Marion
F
00:05:16
240
DENARO
David
Chom-n-ride
M1H
00:05:21
241
BARTHELEMY
Mathilde
Aix-enduro-ajp
F
00:05:22
242
JACOB
Hugo
SEH
00:05:23
243
DU PONTAVICE
Emmanuel
Space-riders
SEH
00:05:24
244
TROIANO
Tony
Tribal-sport
CAH
00:05:26
245
CAPEAU
Cyril
Intense-lub
SEH
00:05:28
246
SANDAY
Phillip
Grimaud-deraill-band
M1H
00:05:29
247
LEYDET
Valentin
Vtt-rando-04
JUH
00:05:31
247
MARTIN
Florian
Oppidum-bike
JUH
00:05:31
249
VASSEUR
Michel
Aix-enduro-ajp
M2H
00:05:33
250
DEBRET
Michael
Ride-4-fun
M2H
00:05:36
251
RAMON
Vera
01m2073-racingteam-riverosse
F
00:05:37
252
DEMOLIERE
Sylvain
SEH
00:05:38
252
BOSC
Nicolas
Allzone-by-workshop
M2H
00:05:38
254
PASTE
Nicolas
Rider-bike-crc
JUH
00:05:40
255
CABRITA
Johan
Alarachteam
M1H
00:05:43
256
GOZZI
Franck
Us-cagnes-vtt
M1H
00:05:49
257
VINGTIN
Freddy
SEH
00:05:53
258
FLURIAN
Baptiste
Rider-bike-crc
CAH
00:05:55
259
GREMILLOT
Julien
Cyclescenterbrignoles
SEH
00:06:00
260
FAYET
Stephane
Forcal-crew
M1H
00:06:07
261
THIVOLLE
Sylvain
Vtt-ardbike
SEH
00:06:12
262
GRILLERE
Thomas
Aix-enduro-ajp
SEH
00:06:15
263
FERSTLER
Yoann
SEH
00:06:18
264
SIMONET
Denis
Cccm
CAH
00:06:21
265
BISSON
Marilyn
7sportonic
F
00:06:22
266
CAUVIN
Serge
M1H
00:06:23
267
SEVAULT
Mathieu
Ligne-de-chaine-grc
SEH
00:06:34
268
DURIN
Lilian
Club-vtt-bar-sur-loup
M1H
00:07:23
269
FLURIAN
Anais
Rider-bike-crc
F
00:07:46
270
PASTE
Florian
JUH
00:08:09
271
COURTOIS
Ophelie
Space-riders
F
00:08:35
272
THOMET
Sylvain
SEH
00:08:49
273
BOGAARTS
Christelle
Space-rider
F
00:09:02
274
BAUVE
Maxime
Grimaud-d-raill-band
SEH
00:12:05
275
DELAYE
Axel
Team-xtrem-luberon
JUH
00:15:59
276
VILLA MASSONE
Didier
SEH
00:22:51

1
BOUCHEROT*
Thibault
Us-cagnes
VAE
00:03:55
2
RHEIMS*
Baptiste
VAE
00:04:00
2
ESCRIVA*
Pierre
Xbikevo
VAE
00:04:00
4
GIORDANENGO*
Diego
Eteam-mavic-la-roue-libre-moustache
VAE
00:04:02
5
GRUBER*
Leo
Race-company
VAE
00:04:04
6
OLIVIER*
Claude
Esprit-cycles
VAE
00:04:08
7
LABIT*
Damien
Team-cso-millau-aveyron
VAE
00:04:11
8
CASTAGNIER*
Robin
VAE
00:04:18
9
JONNIER DE HARO*
Sabrina
Liv-cycling-france
VAE
00:04:21
9
GRAILLE*
Christophe
Staffracinge-bike
VAE
00:04:21
11
IZOULET*
Leo
Aix-enduro-ajp
VAE
00:04:25
12
THENOT*
Philippe
Cc-lascours
VAE
00:04:26
13
GOIRAN*
Gilles
Antibes-cycles
VAE
00:04:33
14
RHEIMS*
Jeremy
Lpm-bmx
VAE
00:04:38
15
LACOMARE*
Patrick
Vtt-sport-mandelieu
VAE
00:04:39
16
CAVARD*
Nicolas
Vtt-luberon
VAE
00:04:41
17
FRAICHER*
Florent
Grimaud-d-raill-band
VAE
00:04:49
18
VERGIER*
Claude
Larouelibre
VAE
00:04:50
19
CASTILLE*
Yann
Staff-racing-ebike-ntc-bike
VAE
00:04:54
19
LEGALL*
Patrice
VAE
00:04:54
19
ALENDA*
Regis
Grimaud-d-raill-band
VAE
00:04:54
22
VIEVILLE*
Fabian
VAE
00:04:55
23
CLERMONT*
Robin
VAE
00:04:56
24
BARBE*
Patrick
VAE
00:05:06
25
MOUTON*
Eric
H24-velo-var
VAE
00:05:17
26
BOUTIER*
Frederic
Us-cagnes-la-roue-libre
VAE
00:05:21
27
PEREZ*
Patrick
Amsl-frejus-vtt-le-club
VAE
00:05:23
28
ARMANDO*
Alexandre
H24-velo-var
VAE
00:05:24
29
LUC*
Christophe
Pml-vtt
VAE
00:05:57
30
POUPARD*
Arnaud
Space-riders
VAE
00:06:11
31
PARODI*
Jean michel
Vtt-sport-mandelieu
VAE
00:07:36